Студенти та викладачі кафедри інформаційних технологій стали переможцями фіналу третього конкурсу інвестиційних проектів Наукового парку “Прикарпатський університет”

13 листопада 2017 року в приміщенні Будинку вчених Прикарпатського національного університету відбувся фінал третього конкурсу інвестиційних проектів Наукового парку «Прикарпатський університет». Організатор заходу – Науковий парк «Прикарпатський університет» . Модератором виступив заступник генерального  директора Наукового парку “Прикарпатський університет” Любомир Никируй.

У проведенні заходу брали участь ректор університету, професор Ігор Цепенда, проректор з науково-педагогічної роботи університету, голова конкурсної комісії Сергій Шарин, генеральний директор Наукового парку “Прикарпатський  університет”, член конкурсної комісії Роман Бубна, члени конкурсної комісії – Валентина Якубів, професор Прикарпатського національного університету; Тадеуш Піетруча (компанія «Bio-Tech Consulting», Лодзь, Республіка Польща); Володимир Коцюбинський, професор Прикарпатського національного університету; Ігор Попадюк, начальник управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради ; Тетяна Татарчук, доцент Прикарпатського національного університету; Віталій Родимюк, президент ІТ компанії “Bvblogic”; Зіновій Швець, директор ТОВ «Аудиторська фірма «Альфа-аудит ЛТД» м. Івано-Франківськ; науковці та експерти, учасники конкурсу та представники засобів масової інформації.

66.jpg

Урочисто відкриваючи захід ректор університету Ігор Цепенда привітав учасників і зазначив, що конкурс інвестиційних проектів вже став традиційним і проводиться втретє, а 9 проектів, які представлені у фіналі, засвідчують широкий спектр досліджень за напрямками, що відповідають роботі кластерів Наукового парку “Прикарпатський університет”, а саме: біотехнології, енергозберігаючі технології та інформаційні технології. На думку ректора на сьогоднішній день виникає потреба не лише ділитися спільними ідеями, а зараз дуже важливо втілювати їх в життя і шукати інвесторів для реалізації проектів.

Головна мета конкурсу, як зазначають організатори, це відбір перспективних інноваційних проектів та розробок, просування нових можливостей залучення фінансування для потенційних українських підприємців; розвиток інноваційного підприємництва та бізнес-навичок в Україні; розвиток державно-приватного партнерства; комерціалізація прикладних розробок, створених на базі Прикарпатського національного університету. Його учасники – це студенти, аспіранти, науковці та творчі особистості, які прагнуть сприяти інноваційному розвитку України, й зокрема, Прикарпаття.

gallery2

Конкурс проходив в двох номінаціях: готові розробки з розробленим прототипом, концептом, тощо; перспективні розробки на стадії сформованої ідеї. Викладачі та студента кафедри інформаційних технологій представили три проекти: “Інтелектуальна система обліку енергоносіїв” (Микола Кузь, Микола Козленко),  “Лабораторія робототехніки та ПЗ “Freakspase” “(студенти спеціальності Інженерія програмного забезпечення),  “Пристрій зменшення втрат природного газу” (Микола Кузь, Микола Козленко).

Під час проведення фіналу конкурсу кожен із авторів представив на розгляд комісії свій бізнес-план, провів презентацію проекту та  відповів на запитання членів комісії.

За результатами оцінювання наші проекти посіли перше (“Лабораторія робототехніки та ПЗ “Freakspase”) та третє (“Пристрій зменшення втрат природного газу”) місця. Автори проектів-переможців були нагороджені дипломами та цінними призами.

gallery4