Студенти спеціальності “Інженерія програмного забезпечення” взяли участь у міжнародному проекті з програмного забезпечення

Міжнародний проект GGULIVRR@Lodz-2018 пройшов днями в Лодзькому Університеті (Республіка Польща), який є нашим партнером. Організатор заходу – Факультет фізики та прикладної інформатики  польського вишу. Цьогоріч у ньому брали участь 57 студентів з України, Бельгії, Ірландії, Польщі, Фінляндії, Португалії, Франції та Словенії.

Україну на цьому заході представляли студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Прикарпатського національного університету Назар Сав’як, Олег Риснюк, Сергій Хортюк, Іван Нижник та керівник команди – завідувач кафедри інформаційних технологій Микола Козленко.

Міжнародний проект GGULIVRR – це мультидисциплінарний проект, що поєднує наукову роботу, практичну спрямованість та командну роботу дизайнерів, програмістів, маркетологів. Найбільша цінність проекту полягає в інтеграції студентів-представників різних культур та різного освітнього бекграунду. Цьогоріч девізом проекту було ознайомитись з невідомим. Завдання полягало, передусім, в ініціативі оригінальної ідеї та пошуку нових технологічних рішень щодо її втілення.

У рамках програми міжнародного проекту студенти представили розробки, які вони підготували у своїх командах за період проведення заходу (впродовж 2 тижнів).  Варто зазначити, що до складу кожної з команд входило по одному представнику з країни-учасниці проекту. Студенти презентували такі розробки, як  мобільні аплікації, веб-сервіси, ігри пов’язані з популяризацією міста Лодзь (приклади: рімайндер для студента, що дозволяє оптимізувати навчальний процес, дитяча іграшка – пазл з історичними пам’ятками м.Лодзь, тренажер для водіїв таксі і т. д.). Далі, як зазначили організатори, для реалізації цих проектів будуть залучати інвесторів та виводити готовий продукт на ринок послуг.

Також під час роботи проекту його комерційні партнери – компанії ABB, Google, Accentury, Fujitsu, 9bits – запропонували учасникам надзвичайно цікаві лекції та майстер-класи з дизайну та розробки програмного забезпечення.

“Для наших студентів програмістів це досвід тімбілдінгу з новими людьми, представниками інших країн. Це  новий досвід щодо інженерних процесів розробки, бізнес-планування, співпраця з дизайнерами, маркетологами. Також це потрібний досвід презентації (продажу) своїх проектів інвесторам”, – зазначив керівник команди університету, доцент Микола Козленко. Він також розповів, що під час проекту набув певного досвіду, виступивши ментором однієї з інтернаціональних команд.