Міжнародний проект з робототехніки “Design of Indoor Robot Prototype Guided by RFID Based Positioning and Navigation System”

Кафедра інформаційних технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника сумісно з кафедрою комп’ютерної інженерії інженерного факультету університету Карабюк успішно реалізують міжнародний проект з робототехніки “Design of Indoor Robot Prototype Guided by RFID Based Positioning and Navigation System”, project ID: MEV-2018-1342, 2019-2020, що фінансово підтримується турецькою Радою з вищої освіти.

Проект присвячений розробці автономних мобільних роботів, що здатні функціонувати всередині приміщень, а також в умовах відсутності сигналів GPS та інших зовнішніх навігаційних засобів. У рамках проекту розроблено математичні моделі, мережевий аналіз, алгоритмічне та програмне забезпечення для моделювання, картографування, локалізації, навігації та візуалізації. Розроблено алгоритми, драйвера та утиліті для керування рухом та бездротової комунікації. Також виготовлено та випробувано діючий прототип мобільного робота.

У рамках проекту аспірант турецького університету Emrullah Demiral протягом двох з половиною місяців навчався у Прикарпатському національному університеті, а завідувач кафедри інформаційних технологій Микола Козленко пройшов наукове стажування в університеті Карабюк.

Реалізація таких проектів важлива для покращення дослідницького досвіду, створення можливостей для професійного зростання, розширення міжнародної кооперації та розвитку міжкультурних комунікацій.