Студенти спеціальності Інженерія програмного забезпечення взяли участь у міжнародному воркшопі Space Expedition Workshop у Польщі

Студентами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника разом із європейським альянсом Universeh продовжується реалізація проєкту UNIVERSEH 2.0-Extended for Ukraine. Цього разу молоді науковці взяли участь у Space Expedition Workshop «Людський фактор при заселенні Місяця та реалізації космічних місій», який проходив 15-19 листопада 2024 року поблизу Кракова (Польща) на базі Analog Astronaut Training Center (https://www.astronaut.center/) за сприяння Польського національного агентства з питань академічного обміну (NAWA).

В складі університетської команди студенти спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення Софія Василюк, Юлія Лазарович і Софія Федорко в кооперації із друзями з Франції (Université Jean-Jaurès та INP-ENSAT), Італії (University Tor Vergata), Німеччини (University of Dusseldorf), Швеції (Lulea Technical University), Люксембургу (University of Luxembourg) та Польщі (AGH University in Kraków) вчилися працювати над спільними проєктами, збирати та аналізувати дані, діяти в надзвичайних ситуаціях.

В межах подій учасники мали змогу спробувати себе в ролі астронавта на аналоговій місії  для досліджень людського фактору в ізольованих середовищах. Окрім лекційного матеріалу, що стосувався космічних явищ, учасники відвідали два аналогових тренувальних центри HABITAT 1.0 і HABITAT 2.0, де виконували різні виміри та проводили дослідження своїх параметрів, зокрема дослідили вплив мікрогравітації на людський організм на гіроскопі для тренувань, виявлення електричних імпульсів роботи мозку тощо, а також виконували завдання, пов’язані з міжнародною взаємодією. 

Завершальним етапом було змагання в плануванні аспектів космічної резиденції на місяці, участь в якому брали 3 команди. Етапи цього завдання полягали в розрахунках необхідних матеріалів та ресурсів, розробки плану на випадок екстрених ситуації, вивчення та аналіз впливу космічних умов на людину для створення комфортних умов в резиденції, застосувань новітніх технологій для будівництва, синтезу матеріалів, переробки відходів і аналіз даних, отриманих з HABITAT 1.0 і HABITAT 2.0, для ефективного проектування середовища. Переможцем конкурсу стала збірна команда із студентів різних університетів, до якої зокрема увійшли Юлія Лазарович (ІПЗ-32), Софія Василюк (ІПЗ-21). Вітаємо переможців змагань, учасників воркшопу і бажаємо нових цікавих проєктів та подальшого професійного зростання!