Стажування IAESTE

Мене звати Анна Боднарчук, навчалася в Прикарпатському національному університеті на спеціальності “Інженерія програмного забезпечення”. Я прийшла відбір IAESTE (міжнародна програма для обміну студентами для здобування практики за кордоном з технічних спеціальностей) і змогла поїхати на стажування до Іспанії. Я працювала над урбаністичним проектом в університеті Tecnocampus Mataro-Maresme, що за 45 хв від Барселони, і жила біля моря за 20 хв від пляжу. Мене зустріли дуже тепло, я приїхала на свято Пасхи і провела його в колі іспанської сім’ї. За цей час змогла познайомитися з новими людьми, побачити визначні місця, такі як собор Святого Сімейства (Sagrada de Familia), гори Монтсеррат, познайомитися з культурою країни. Крім того, я знайшла друзів, і серед них не тільки іспанці, а й студенти за обміном з інших країн (Італії, Швейцарії тощо).
Кураторами мого стажування були Josep López і Miquel Roca. Замовником був Alfons Palacios, а людиною від IAESTE, яка допомагала мені у всіх організаційних питаннях, був Juan García.
Стажування відбувалося в лабораторії в Технокампусі. Мені потрібно було розробити плагін на Python для програми GIS, що працює з картами та даними населення міста Матаро. Цими даними користуватимуться депутати в мерії міста.
Саме місто Матаро за величиною трохи менше за Івано-Франківськ, його населення 140 тисяч людей, це великий обсяг даних про жителів міста, тож владі потрібно було пришвидшити роботу з інформацією для кращої оптимізації в розбудовуванні певних районів.
Після практики у мене залишилися незабутні враження та емоції, які не проходять і досі. В майбутньому я планую повернутися і обов’язково відвідати своїх нових друзів. Крім того, я з нетерпінням чекатиму на них в Україні.
Не бійтеся, пробуйте себе і у вас все вийде. Ще рік тому я навіть не могла уявити що проходитиму практику за кордоном і отримаю такий прекрасний і позитивний досвід.