Лабораторія програмних засобів штучного інтелекту та робототехніки

Для отримання студентами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» практичних навиків з розробки та програмування засобів штучного інтелекту, автономних роботів та кіберфізичних систем на кафедрі інформаційних технологій працює лабораторія програмних засобів штучного інтелекту та робототехніки. Тут проходять заняття з дисциплін «Основи електроніки та комп’ютерної схемотехніки», «Архітектура комп’ютерів», «Програмування вбудованих систем»,  «Основи штучного інтелекту» та «Робототехніка», студенти освоюють арифметичні й логічні основи комп’ютерної схемотехніки, будову та принципи роботи комбінаційних і послідовнісних вузлів схемотехніки, архітектуру мікроконтролерів AVR, STM32 на базі ARM Cortex M0-M4, Cypress PSoC (програмованих систем на кристалі), периферійних пристроїв.

Використовуючи спеціалізовані макетні плати і модулі, студенти навчаються створювати мікроконтролерні системи та відповідні програми для реалізації як простих практичних задач, так і більш  складних, з використанням стеків мережних протоколів, безпровідних рішень і концепцій Internet of Things та Smart Things. Основна увага приділяється проектуванню архітектури програмного забезпечення, дотриманню професійних стандартів щодо програмного забезпечення вбудованих систем, операційним системам реального часу та Embedded Linux. У 2018 р. студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» здобули перемогу у Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування мікропрограмних автоматів та мікроконтролерних систем.

Окрім того в лабораторії працює гурток з робототехніки, де студенти створюють автономних мобільних роботів – безпілотних автомобільних гоночних моделей, які завдяки «штучному інтелекту» вміють без участі людини слідувати по трасі, об’їздити перешкоди та обганяти суперників. До слова, команди студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» були неодноразовими переможцями турнірів Roborace, Кубку Львівської політехніки з перегонів автономних роботів, та ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з робототехніки.